Smartfony do zadań specjalnych z wysoką wytrzymałością na trudne warunki

Xiaomi 4x

Większość współczesnych smartfonów to urządzenia bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Szklane i dość śliskie obudowy oraz duże rozmiary ekranów prezentują się, co prawda, bardzo atrakcyjnie, jednak negatywnie wpływają na jakość użytkowania telefonu, z którym wielu z nas w trosce o jego wygląd i funkcjonalność, obchodzić się musi niemal jak z jajkiem.

Z myślą o użytkownikach korzystających ze smartfona w pracy i podczas aktywności fizycznej, powstały jednak bardziej wytrzymałe urządzenia, którym nie straszne jest użytkowanie nawet w ciężkich warunkach. To właśnie smartfony do zadań specjalnych.

Odporne na uszkodzenia smartfony do zadań specjalnych

Smartfony przystosowane do pracy w trudnych warunkach to urządzenia posiadające trwałe i odporne na uszkodzenie obudowy. Niektóre modele posiadają także dodatkowe wzmocnienie obudowy, które zabezpiecza telefon przed działaniem na niego kurzu, wilgoci i innych szkodliwych czynników. Inne z kolei urządzenia charakteryzują się klasycznym i uniwersalnym wyglądem, ale ich obudowa wykonana jest za to z materiałów, którym nie straszne są upadki oraz użytkowanie w trudnych warunkach.

Dobrze wyprofilowana obudowa smartfona oraz jego odpowiedni rozmiar zapewniają urządzeniu pewny chwyt oraz sprawiają, że telefon pewnie leży w naszej dłoni. Niektóre modele mogą być także obsługiwane w rękawiczkach, którą to cechę z pewnością docenią osoby spędzające dużo czasu na świeżym powietrzu oraz korzystające z rękawic np. w pracy.

Cechą, którą powinien posiadać dobry smartfon z wysoką wytrzymałością, jest także pojemna bateria. Jej obecność docenią zwłaszcza osoby aktywne, które uprawiają sporty outdoorowe, np. wspinaczkę, jazdę na rowerze i inne. Smartfon z pojemną baterią zapewni bowiem długą i nieprzerwaną pracę urządzenia na jednym ładowaniu, co ma szczególne znaczenie podczas wypraw na łono natury, gdzie zwykle nie mamy możliwość naładowania telefonu.

Smartfony do zadań specjalnych – trzy polecane modele wytrzymałych telefonów:

  • CAT S60 Dual Sim – smartfon CAT to klasyczny telefon o podwyższonej odporności stworzony z myślą o osobach poszukujących smartfona z wytrzymałą obudową. Wyposażony jest w solidną i dość grubą obudowę, która zapewnia urządzeniu odpowiednią ochronę w praktycznie wszystkich warunkach. Jego zaletą jest także wysoka pyłoszczelność, dzięki czemu smartfon sprawdzi się w sytuacjach, którym nie podołają inne telefony. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 4,7 cala, dzięki czemu pewnie leży w dłoni.

CAT S60 Dual Sim

  • Smartfon SAMSUNG G390F Galaxy Xcover 4 Srebrny – budżetowy model od znanej i cenionej przez użytkowników na całym świecie marki Samsung. Model Galaxy Xcover 4 został zaprojektowany w taki sposób, by doskonale sprawdzał się w praktycznie każdej sytuacji. Jego obudowa jest odporna na pył i wodę, dzięki czemu urządzenie może być użytkowane także przez aktywne osoby, np. uprawiające sporty ekstremalne na świeżym powietrzu. Ekran o przekątnej 5 cali posiada dodatkowo podwyższoną czułość, dzięki czemu może być obsługiwany także w rękawiczkach.

SAMSUNG G390F

  • Smartfon XIAOMI REDMI 4X 32GB Czarny – propozycja dla użytkowników poszukujących wytrzymałego smartfona o klasycznym wyglądzie. Smartfon Xiaomi REDMI 4X to urządzenie ze znakomitą specyfikacją, która idzie w parze z niską ceną. Jego atutem jest trwała i solidnie wykonana obudowa oraz jedna z najmocniejszych dostępnych w smartfonach baterii 4100 mAh. Smartfon ten będzie więc idealnym wyborem dla aktywnych osób, które dużo czasu spędzają w plenerze.

 

Leave a Response

Facebook