Recenzja smartfona APPLE iPhone 8 64GB

iPhone8Tryb_portretowy_PAE5VDPY

Iphone 8 to jeden z trzech modeli smartfonów Apple, które swoją premierę miały w drugiej połowie 2017 r. Jest to podstawowy wariant, który swoim designem nawiązuje do charakterystycznego wyglądu Iphone, do którego marka Apple przyzwyczaiła nas przez kilka ostatnich lat. Nie znajdziemy w nim więc ani ultra cienkich ramek, ani funkcji rozpoznawania twarzy. Znajdziemy za to wysoką jakoś wykonania, płynne działanie oraz znakomity aparat fotograficzny, czyli to, co dla wielu z nas jest w smartfonach najważniejsze.

Smartfon Apple Iphone 8 i jego charakterystyczny design

Na pierwszy rzut oka, Iphone 8 łudząco przypomina swojego „starszego brata”, smartfona Iphone 7. To jednak tylko pozory, gdyż Iphone 8 wykonany jest z zupełnie innych materiałów. Jego obudowa nie jest już bowiem aluminiowa, tak jak w przypadku poprzednika, ale w całości wykonana ze szkła hartowanego. Dzięki takiej konstrukcji, Iphone 8 obsługuje bezprzewodowe ładowanie i prezentuje się nowocześniej.

Smartfon Iphone 8

Iphone 8 występuje w trzech podstawowych kolorach: gwiaździstej szarości (model APPLE iPhone 8 64GB Space Grey), złotym (SMARTFON APPLE iPhone 8 64GB Gold) i srebrnym (SMARTFON APPLE iPhone 8 64GB Silver).

Iphone 8 – czytnik linii papilarnych i ekran

Pomimo braku modnych w ostatnich miesiącach cienkich ramek, wygląd smartfona Iphone 8 z pewnością przypadnie do gustu tym użytkowników, którzy przez lata polubili charakterystyczny design smartfonów Apple. Jego ogromną zaletą, w porównaniu np. z jubileuszowym Iphone X, jest natomiast obecność czytnika linii papilarnych. Sam czytnik w Iphone 8 działa bardzo szybko, co pozwala na błyskawiczne odblokowanie smartfona.

W Iphone 8 zastosowano wysokiej jakości ekran IPS o przekątnej 4,7 cala, którego cechą charakterystyczną jest znakomite odwzorowanie kolorów. Kolory widoczne na ekranie Iphone 8 nie są więc przekłamane i zbyt intensywne, co pozytywnie wpływa na nasz wzrok i nie powoduje jego przemęczenia. Zachowany został jednak doskonały kontrast i dobre odwzorowanie szczegółów, co doceni każdy użytkownik, zwłaszcza podczas oglądania filmów i zdjęć.

Procesor i aparat fotograficzny Iphone 8

Iphone 8 spośród innych smartfonów dostępnych w sprzedaży wyróżnia się wysoką kulturą pracy. Za jego wydajność i płynność działania odpowiada autorski procesor Apple A11 Bionic, który wraz z 2 GB pamięci RAM i systemem iOS 11 gwarantuje urządzeniu stabilną pracę. Mimo tego, że specyfikacja Iphone 8 nie powala na kolana i łatwo znaleźć smartfony oferujące np. więcej RAM, to sekret jego wydajności tkwi właśnie w systemie operacyjnym, który jest stworzony do obsługi takich, a nie innych podzespołów.

aparat fotograficzny Iphone 8

Iphone 8 posiada także świetnej jakości pojedynczy aparat fotograficzny, który robi bardzo dobre zdjęcia w praktycznie każdych warunkach oświetleniowych. Na uwagę zasługuje także świetny tryb portretowy pozwalający na rozmycie tła oraz sześciokrotny zoom optyczny.

Dodatkowe funkcje Iphone 8

Iphone 8 wspiera ładowanie bezprzewodowe, dzięki czemu możemy jeszcze szybciej naładować smartfon bez konieczności bezpośredniego podłączania go do kabla. Jest także pyło- i wodoszczelny, może być więc użytkowany w praktycznie każdych warunkach, bez obaw o uszkodzenie urządzenia pod wpływem kurzu czy wilgoci.

W recenzowanym modelu mamy do dyspozycji 64 GB pamięci wewnętrznej, której nie możemy zwiększyć. Dlatego, jeśli potrzebujemy więcej miejsca na dane, warto kupić model o większej pojemności 256 GB. W Iphone 8 warto także zwrócić uwagę na obecność świetnej jakości głośników stereo, które grają głośniej i czyściej niż te obecne w starszym modelu, Iphone 7.

Podsumowując, smartfon Iphone 8 to znakomity wybór dla miłośników niezawodnych telefonów Apple i nie tylko. Apple Iphone 8 zaspokoi bowiem oczekiwania osób poszukujących niezawodnego i płynnie działającego telefonu, który robi także świetnej jakości zdjęcia. Jego wygląd nawiązuje do sprawdzonego i lubianego designu znanego ze starszych modeli, ale wnętrze i jakość obsługi od razu zdradza, że mamy do czynienia z zupełnie nowym smartfonem.

1 komentarz

  1. Absolutny król wśród smartfonów nie ma sobie równych. Uwielbiam go za wszystko! nawet za szybko obity bok, ale to moja niefrasobliwość. 😀

Leave a Response

Facebook