Na zawartość jakich funkcji w smartfonach warto zwracać uwagę?

cat

Dzisiejsze smartfony to wielofunkcyjne urządzenia, które oferują wiele możliwości. To nie jest już tylko sprzęt służący do komunikacji, ale zaawansowane urządzenia do pracy, zabawy i nauki. Wybierając nowy smartfon, mnogość ich funkcji potrafi jednak przyprawić o nas o solidny zawrót głowy. Podpowiadamy więc, na obecność jakich funkcji warto zwracać uwagę w najnowszych smartfonach i które modele je posiadają.

Zabezpieczenia dostępu – czytnik linii papilarnych, skaner twarzy i tęczówki oka

Większość nowoczesnych smartfonów, w tym praktycznie wszystkie flagowce, wyposażone są w zaawansowane zabezpieczenia dostępu. Są to czytniki linii papilarnych, skanery twarzy oraz skanery tęczówki oka. Ich obecność pozwala nam na skonfigurowanie urządzenia w taki sposób, abyśmy to tylko my mieli dostęp do jego zawartości.

Zabezpieczenia we flagowcach Samsung

W szybkie czytniki linii papilarnych wyposażone są najnowsze flagowe smartfony Samsung. Model SAMSUNG G965F Galaxy S9+ dysponuje czytnikiem zlokalizowanym z tyłu obudowy, pod aparatem fotograficznym. Dostęp do niego jest więc szybki i intuicyjny, a sam smartfon odblokowuje się praktycznie w mgnieniu oka.

Model ten dysponuje także dodatkowym zabezpieczeniem. Jest nim skaner twarzy połączony ze skanerem tęczówki oka, który pozwala na uzyskanie dostępu do jego zawartości tylko przez właściciela. Samsung Galaxy S9+ dostępny jest w trzech kolorach obudowy: SAMSUNG G965F Galaxy S9+ Coral Blue, SAMSUNG G965F Galaxy S9+ Midnight Black i SAMSUNG G965F Galaxy S9+ Lilac Purple.

Samsung coral blue

W podobne systemy zabezpieczeń wyposażony jest także zeszłoroczny flagowiec, model SAMSUNG G950F Galaxy S8 Midnight Black. Samsung Galaxy S8 dostępny jest także w bardziej kobiecym kolorze. Model SAMSUNG G950F Galaxy S8 Orchid Gray z pewnością będzie bowiem dobrym wyborem dla wymagających pań.

Czytnik linii papilarnych i świetny potrójny aparat w Huawei P20 Pro

Dobrej jakości czytniki linii papilarnych znajdziemy także w najnowszym flagowców marki Huawei. Huawei P20 Pro, bo to o nim mowa, posiada czytnik zlokalizowany z przodu obudowy. Świetnie sprawdzi się więc u osób o drobnych dłoniach, które mają problemy z dosięgnięciem tylnego skanera odcisków palców.

Smartfon HUAWEI P20 Pro Czarny Dual Sim

Wartą uwagi funkcją dostępną w tym modelu jest także potrójny aparat fotograficzny. Huawei P20 Pro dysponuje bowiem aparatem o matrycy 40 Mpix, który gwarantuje nam świetną jakość zdjęć w dowolnych warunkach oświetleniowych. To dobry wybór dla osób, które szukają bezpiecznego i zaawansowanego urządzenia do robienia zdjęć. Huawei P20 Pro dostępny jest w trzech kolorach: HUAWEI P20 Pro Czarny Dual Sim, HUAWEI P20 Pro Niebieski Dual Sim i HUAWEI P20 Pro Fioletowy Dual Sim.

Doskonała jakość dźwięku w najnowszym flagowcu Samsung

Smartfony to urządzenia, które większość użytkowników wykorzystuje także do słuchania muzyki. Powinny więc posiadać dobre głośniki, które pozwolą nam słuchać muzyki oraz oglądać filmy bez konieczności podłączania do urządzenia słuchawek.

Tegoroczny flagowiec Samsung Galaxy S9+ także może się poszczycić się doskonałą jakością dźwięku. Wyposażony jest bowiem w głośniki stereo, które zapewniają mu czysty i przestrzenny dźwięk. Miłośników słuchania muzyki w słuchawkach z pewnością ucieszą także dołączone do zestawu znakomitej jakości słuchawki marki AKG.

Wytrzymałość nowoczesnych smartfonów

Nowoczesne flagowce posiadają jednak jedną zasadniczą wadę. Są to bowiem w większości urządzenia posiadające szklaną obudowę. Prezentują się niezwykle estetycznie i elegancko, jednak są także wyjątkowo podatne na uszkodzenia.

Cat s41

Osoby, które poszukują bardziej wytrzymałego smartfona powinny zainteresować się telefonem CAT S41, który jest prawdziwym smartfonem do zadań specjalnych. Jego wytrzymała obudowa sprosta bowiem nawet najbardziej intensywnemu użytkowaniu.

Leave a Response

Facebook