Jaki telefon z Androidem wybrać dla dziecka?

MOTOROLA Moto C Plus Czarny

Wybór smartfona, z którego będzie na co dzień korzystało nasze dziecko, nie jest prosty. To jednak, jaki telefon oddamy dziecku do użytku, zależy od nas, czyli rodziców. Niektórzy postawią bowiem na tanie i proste w obsłudze urządzenie, którego nie będzie szkoda w razie zgubienia czy zniszczenia, inni natomiast wybiorą dobrej jakości smartfon, którym dziecko będzie mogło pochwalić się wśród kolegów i koleżanek. Z uwagi na to, że nasze dzieci świetnie radzą sobie z obsługą wszelkiej maści sprzętu elektronicznego, warto kupić im smartfon z najpopularniejszym systemem operacyjnym, jakim jest Android.

Jaki telefon z Androidem warto wybrać dla dziecka i na co zwracać uwagę?

Dlaczego właśnie Android?

Android jest systemem operacyjnym zdecydowanie najpopularniejszym. Charakteryzuje się bowiem bardzo intuicyjną obsługą, estetycznym i dość prostym interfejsem oraz coraz lepszą i bardziej wydajną pracą. Smartfony z Androidem są także dostępne w wielu wariantach cenowych, począwszy od budżetowych modeli w cenie do 500 zł, poprzez lepsze telefony, których cena oscyluje w granicach 1000-2000 zł, a kończąc na najdroższych flagowcach.
Android to także system operacyjny, który posiada zabezpieczenia przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. W prosty sposób możemy więc skonfigurować urządzenie tak, aby nasze dziecko mogło w pełni bezpiecznie korzystać z jego zasobów. Telefon z Androidem będzie dobrym wyborem dla dziecka ze względu na jego prostą obsługę, dostępność niedrogich modeli oraz możliwości kontroli rodzicielskiej.

MOTOROLA Moto C

Wielkość telefonu dla dziecka – małe kontra duże

W sprzedaży aktualnie królują telefony z dużymi ekranami zakrywającymi praktycznie cały przedni panel telefonu. Czy taki smartfon będzie jednak odpowiedni do obsługi przez niewielkie dziecięce rączki? Z uwagi na jego pokaźne wymiary, raczej nie. Wybierając telefon dla dziecka powinniśmy więc raczej skupić się na nieco mniejszych modelach, które będą pewniej leżały w małych dłoniach oraz zmieszczą się w kieszeni lub plecaku naszej pociechy. Rozsądnym wyborem będą tu urządzenia o przekątnej ekranu od 4 do maksymalnie 5 cali.

Specyfikacja telefonu dla dziecka

Smartfon dla dziecka powinien być urządzeniem posiadającym raczej standardowe wyposażenie. Nie powinniśmy także wydawać na niego zbyt dużych pieniędzy. Rozsądnym limitem cenowym, w którym znajdziemy całkiem dobre telefony idealne dla najmłodszych będzie ok. 500 zł.

Absolutnym minimum, które zapewni płynną i w miarę wygodną obsługę jest 0,5 GB pamięci RAM oraz podstawowy procesor. Smartfon powinien oczywiście posiadać także łączność Wi-Fi, aparat fotograficzny oraz pamięć wewnętrzną co najmniej 4 GB. Pozwoli to dziecku na instalację oraz obsługę prostych gier, słuchanie muzyki, robienie zdjęć i filmików oraz komunikację z rodziną i znajomymi.

Modelem, który dobrze sprawdzi się do dziecięcego użytkowania jest np. smartfon MOTOROLA Moto C Czarny posiadający 5-calowy wyświetlacz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, co w zupełności wystarczy do instalacji ulubionych gier, przechowywania muzyki oraz zdjęć.

Smartfon MYPHONE HAMMER ACTIVE Pomarańczowy

Dobrą propozycją dla dziecka będzie także odporny na uszkodzenia smartfon MYPHONE HAMMER ACTIVE Pomarańczowy. Urządzenie to posiada specjalnie wzmocnioną obudowę oraz bardzo pojemną baterię 3000 mAh. Smartfon ten jest, co prawda, skierowany do osób aktywnych, które uprawiają sport i dużo czasu spędzają poza domem. Trudno jednak znaleźć bardziej aktywnych od naszych dzieci, dlatego smartfon ten świetnie sprawdzi się także jako urządzenie dla najmłodszych. Jego atutem jest odporność na upadki i zarysowania, przez co niestraszne mu będzie codzienne towarzyszenie dziecku.

Świetnym wyborem dla dziecka, ze względu na atrakcyjny wygląd, będzie także smartfon ALCATEL Onetouch Pixi First Złoty. Telefon ten posiada niewielkie rozmiary, czytelny 4-calowy wyświetlacz oraz przyzwoite parametry. Idealnie sprawdzi się szczególnie jako pierwszy telefon z Androidem dla młodszego dziecka.

ALCATEL Onetouch Pixi First Złoty

Leave a Response

Facebook