Huawei P20 Pro kontra iPhone X – porównanie obu modeli

Huawei

Huawei P20 Pro to najnowszy model flagowego smartfona chińskiej marki Huawei skierowany głównie do profesjonalnych użytkowników. Jego premiera wywołała spore emocje, gdyż smartfon ten do złudzenia przypomina najdroższy telefon aktualnie dostępny w sprzedaży, iPhone X. Sprawdźmy, czym różnią się między sobą te dwa modele i czy warto dopłacać ponad 1000 zł do iPhone X.

Huawei P20 Pro i iPhone X – wygląd zewnętrzny

Oba urządzenia zarówno smartfon Huawei https://www.neonet.pl/smartfony-i-navi/smartfony.html?producent=huawei jak i smartfon od Apple https://www.neonet.pl/smartfony-i-navi/smartfony.html?producent=apple na pierwszy rzut oka są do siebie łudząco podobne. Oba posiadają świetnej jakości ekrany o przekątnej odpowiednio 6,1 cala (Huawei P20 Pro) i 5,8 cala (iPhone X). Charakterystyczne wcięcie u góry ekranu na sensory i aparat fotograficzny także jest obecne w obu smartfonach.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro posiada jednak dodatkowo fizyczny przycisk z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych u dołu ekranu, z którego zrezygnowała marka Apple wyposażając swoje urządzenie w Face ID, czyli zaawansowaną funkcję rozpoznawania twarzy. Tył obu urządzeń także jest bardzo podobny. Na pleckach w obu przypadkach znajdziemy bowiem podwójne aparaty fotograficzne.

Huawei P20 Pro i iPhone X – specyfikacja techniczna

Oba urządzenia to smartfony skierowane głównie do profesjonalnych oraz najbardziej wymagających użytkowników. Na pokładzie Huawei P20 Pro znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Kirin 970, 6 GB pamięci RAM, które sprawiają, że smartfon ten działa płynnie i bez zawieszeń. W przypadku iPhone X mamy z kolei do dyspozycji autorski procesor Apple A11 oraz zaledwie 3 GB pamięci RAM.

Iphone X

Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest jednak przede wszystkim system operacyjny. W Huawei P20 Pro znajdziemy bowiem dobrze wszystkim znanego Androida, natomiast pracą iPhone X steruje autorski system operacyjny Apple, iOS 11. Z tego powodu iPhone X, pomimo znacznie słabszej konfiguracji sprzętowej, działa tak samo dobrze, o ile nie szybciej, od swojego lepiej wyposażonego konkurenta.

Huawei P20 Pro i iPhone X – aparaty fotograficzne i jakość zdjęć

Oba urządzenia posiadają świetnej jakości podwójne aparaty fotograficzne zlokalizowane w tylnej części obudowy. Obydwa to więc smartfony, które z powodzeniem sprawdzą się do robienia zdjęć oraz przypadną do gustu także dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak specyfikacja aparatu Huawei P20 Pro, w którym mamy do czynienia ze świetnymi obiektywami marki Leica o rozdzielczości aż 40 Mpix. Na tym tle iPhone X wypada raczej słabo, gdyż dysponuje rozdzielczością aparatu zaledwie 15 Mpix. Pomimo tego, oba urządzenia robią świetnej jakości zdjęcia oraz znakomicie radzą sobie w każdych warunkach oświetleniowych.

Huawei P20 Pro czy iPhone X – który smartfon wybrać?

Oba urządzenia między sobą różnią się nie tylko specyfikacją techniczną, systemem operacyjnym oraz aparatami fotograficznymi. Podstawową różnicą między nimi, z powodu której wielu użytkowników zastanawia się, które z nich wybrać, jest bowiem cena.

Smartfon Apple X

Smartfon Huawei P20 Pro online kupimy bowiem za ok. 3500 zł, iPhone to natomiast sporo od niego droższe urządzenie, za którego wersję 64 GB zapłacimy ok. 4700 zł. Czy warto więc dopłacać 1200 zł do urządzenia o sporo słabszej specyfikacji technicznej? Na to pytanie każdy użytkownik powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że smartfon Huawei P20 Pro to dobra i znacznie tańsza alternatywa do iPhone X, która z pewnością spełni wszystkie oczekiwania wymagających użytkowników smartfonów.

Leave a Response

Facebook