Dla kogo smartfon z przekątną ekranu większą niż 5 cali?

HUAWEI MATE 10 LITE Graphite

Producenci nowych modeli smarfonów zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że dobry smartfon to smartfon z dużym ekranem. Duża powierzchnia robocza pozwala nam wygodnie korzystać z Internetu, oglądać filmy i materiały video, prowadzić rozmowy video, a także pracować. Według wielu, duży ekran to jednak także duży telefon, który trudno zmieścić w kieszeni i który może być nieporęczny. Kto więc powinien wybrać smartfon z dużym ekranem, a kto z kolei zadowoli się mniejszym urządzeniem?

Smartfon z dużym ekranem = smartfon o dużym rozmiarze?

O smartfonie z dużym ekranem możemy mówić w przypadku telefonów posiadających przekątną ekranu powyżej 5 cali. Dawniej, zastosowanie tak dużych ekranów wiązało się ze znacznym zwiększeniem wymiarów urządzenia. Wszystko to z powodu konieczności uwzględnienia w jego rozmiarze ramek, przedniego aparatu, czytnika linii papilarnych oraz sensorów.

Dziś to już przeszłość! Ostatnimi czasy większość producentów smartfonów raczy nas bowiem urządzeniami o ultracienkich ramkach. Ich zastosowanie sprawia, że smartfon to już właściwie sam ekran, który rozciąga się na cały jego przedni panel. Dziś więc zakup smartfona o dużym ekranie nie oznacza zawsze konieczności pójścia na kompromis i użytkowania urządzenia o dużych gabarytach.

Smartfon z dużym ekranem – dla kogo?

Smartfon z dużym ekranem to dobry wybór dla osób, dla których telefon to nie tylko urządzenie służące do komunikacji głosowej i wysyłania SMS-ów. Dzięki dużemu ekranowi za pomocą smartfona możemy bowiem wygodnie surfować po Internecie, czytać i odpowiadać na e-maile, korzystać z mediów społecznościowych oraz z rozrywki. Smartfon z dużym ekranem pozwoli nam także wygodnie obejrzeć na nim film, pograć w gry oraz poczytać książkę. Doskonale zastąpi również tablet lub laptop, kiedy jesteśmy w podróży i pilnie musimy wykonać prostsze czynności.

Smartfon SAMSUNG G960F Galaxy S9 Midnight Black

Duży ekran w małej obudowie – najlepsze smartfony z dużym ekranem

Doskonałym przykładem bezramkowego smartfona jest tegoroczny flagowiec marki Samsung. Smartfon SAMSUNG G960F Galaxy S9 Midnight Black to bowiem urządzenie, które posiada świetnej jakości ekran o przekątnej 5,8 cala. Jego wymiary, pomimo posiadania tak dużego rozmiaru, nie są jednak zbyt pokaźne. Sprawia to, że nawet urządzenie z tak dużym ekranem bez problemu zmieści się w kieszeni oraz w damskiej torebce.

Smartfon HUAWEI P20 Lite Czarny Dual Sim

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innego smartfona z 2018 r., którym jest HUAWEI P20 Lite Czarny Dual Sim. Posiada on ekran o przekątnej 5,8 cala, bezapelacyjnie zasługuje więc na miano smartfona z dużym ekranem. Niewiele większym ekranem o przekątnej 5,9 cala dysponuje z kolei smartfon HUAWEI MATE 10 LITE Graphite Black Dual Sim, który także spodoba się fanom cienkich ramek.

Smartfon SAMSUNG J730 Galaxy J7 2017 LTE Czarny Dual Sim

Osobom, którym natomiast nie przypadł szczególnie do gustu bezramkowy design, ale potrzebują urządzenia o dużym ekranie, warto polecić smartfon Samsung J730 Galaxy J7 2017 LTE Dual Sim Black wyposażony w nieco mniejszy, bo 5,5-calowy ekran. Takiej samej wielkości ekran posiada także smartfon NOKIA 6 DS Black, który także spodoba się miłośnikom smartfonów o tradycyjnym designie. Urządzenia te, mimo posiadania mniejszego o kilka dziesiątych cala ekranu, mają jednak zbliżone rozmiary do swoich bezramkowych braci. Warto mieć tego świadomość przy wyborze swojego nowego smartfona.

1 komentarz

  1. Absolutnie nie wyobrażam sobie mieć tak dużego smartfona. choć widzę, że ogrom moich koleżanek chodzi z takim niewyrośniętym mini tabletem XD NIe ujmuję mu funkcjonalności i wygody w graniu czy nawet oglądaniu filmików, ale codzienna użytkowość może być męczącą – tak mi się wydaje hmm.

Leave a Response

Facebook