Budżetowy smartfon do 500 zł z dobrym aparatem

Tp – link

Smartfony to urządzenia, które możemy kupić w bardzo zróżnicowanych cenach. Są wśród nich zarówno drogie flagowce przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, jak i niedrogie budżetowe modele na kieszeń każdej osoby. Bardzo ważnym komponentem każdego nowoczesnego smartfona jest aparat fotograficzny. Jeśli szczególne znaczenie ma dla nas jego jakość, nie oznacza to jednak konieczności zakupu drogiego urządzenia. Istnieją bowiem budżetowe smartfony, które mimo swojej niskiej ceny, dysponują całkiem dobrej jakości aparatem.

Jakie smartfony w cenie do 500 zł kupimy z dobrej jakości aparatem fotograficznym?

Aparat fotograficzny w telefonie – po czym poznać jego dobrą jakość?

Wybierając smartfon z dobrym aparatem fotograficznym powinniśmy przede wszystkim patrzeć na jego specyfikację techniczną. Obecnie, praktycznie wszystkie smartfony, zarówno te droższe, jak i tańsze, wyposażone są w dwa aparaty. Jeden z nich umieszczony jest z przodu urządzenia i służy do wykonywania selfie, a drugi z tyłu wykorzystujemy do robienia innych rodzajów fotografii.

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę oglądając smartfony, jest matryca aparatu w smartfonie oraz jej rozdzielczość. Im więcej megapikseli, tym teoretycznie telefon będzie wykonywał lepszej jakości zdjęcia. Teoretycznie, gdyż rzeczywista jakość zdjęć zależy także od innych czynników oraz pozostałych zastosowanych w telefonie rozwiązań.

W przedziale cenowym do 500 zł o jakości aparatu w smartfonie świadczy jednak w największej mierze właśnie ilość megapikseli, którymi dysponuje matryca aparatu. Sprawdźmy więc, które smartfony w cenie do 500 zł posiadają dobre aparaty.

Smartfony do 500 zł z dobrym aparatem:

  • SMARTFON SAMSUNG J320F Galaxy J3 Gold – smartfon Samsung Galaxy J3 to jeden z najpopularniejszych budżetowych modeli smartfonów dostępnych aktualnie w sprzedaży. Wyposażony został w dwa aparaty fotograficzne: przedni o matrycy 5 Mpix oraz tylni 8 Mpix. Mimo, że nie są to oszałamiające wartości, to urządzenie zostało tak skonstruowane, że robi bardzo dobrej jakości zdjęcia. Będzie wiec idealnym wyborem dla osób, które poszukują markowego smartfona do wykonywania zdjęć na co dzień.

Samsung J320F

  • SMARTFON LG M200E K8 2017 Titan Dual Sim – smartfon LG wyposażony jest w tylni aparat fotograficzny 13 Mpix oraz bardzo jasny obiektyw F2.2 o rozmiarze 1/3”. Dzięki takiej specyfikacji robi bardzo dobrej jakości zdjęcia. Miłośnicy selfie docenią z kolei dobrej jakości aparat przedni o matrycy 5 Mpix, którego zaletą jest także automatyczne robienie zdjęć. Wystarczy przytrzymać aparat nieruchomo przez chwilę by sam wykonał zdjęcie naszej twarzy.

LG Dual sim

  • SMARTFON TP-LINK Neffos Y5 Czarny LTE Dual Sim – nieco mniej znany smartfon, ale szczególnie warty uwagi dla osób poszukujących niedrogiego telefonu z całkiem przyzwoitym aparatem. TP-LINK Neffos Y5 wyposażony został bowiem w tylni aparat fotograficzny 8 Mpix i przedni 2 Mpix, co w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną 299 zł, daje nam w rezultacie bardzo dobry budżetowy smartfon, który świetnie sprawdzi się do codziennego robienia zdjęć.

Smartfon TP-link

1 komentarz

  1. Posiadam Galax J3 i na obecny czas jest zadowalający, ale niestety jeśli chce się mieć więcej niż 5* aplikacji to lepiej pomyśleć o bardziej pojemnym smartfonie.

Leave a Response

Facebook