5 smartfonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi

huawei

Już dawno minęły czasy, kiedy telefon służył nam tylko za narzędzie komunikacji. Nowoczesne smartfony to bowiem wielofunkcyjne urządzenia, które wykorzystujemy do rozrywki, Internetu i oczywiście do robienia zdjęć. Wszystko to dzięki szybkiemu rozwojowi fotografii mobilnej, która pozwala nam cieszyć się coraz to lepszymi aparatami fotograficznymi w naszych telefonach.

Jakość aparatu oraz zdjęć, jakie on wykonuje, mają szczególne znacznie dla osób, które smartfonem wykonują duże ilości fotografii. To właśnie dla nich przygotowaliśmy zestawienie 5 bardzo dobrych smartfonów wyposażonych w najlepsze obecnie dostępne na rynku aparaty fotograficzne.

Smartfon SAMSUNG N950F Galaxy Note 8 Midnight Black

Najnowszy smartfon od koreańskiego producenta, który od paru ładnych lat dyktuje trendy na rynku nowoczesnych smartfonów. Samsung Galaxy Note 8 jest także zarazem pierwszym flagowcem Samsung, który wyposażony został w podwójny aparat fotograficzny. To właśnie on, posiadający matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, zapewnia temu modelowi doskonałą jakość zdjęć.

Na uwagę zasługuje także mocne doświetlenie, które sprawia, że smartfon doskonale radzi sobie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Nie bez powodu więc Samsung Galaxy Note 8 został okrzyknięty najlepszym fotograficznym smartfonem 2017 r.

Smartfon APPLE iPhone 8 Plus 256GB Gwiezdna szarość MQ8P2PM/A

Tegoroczna propozycja od marki Apple. Doskonałej jakości smartfon wyposażony w jeszcze lepszy aparat fotograficzny. Umożliwia nagrywanie video 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Model Plus wyposażony jest w podwójny tylni aparat o matrycy 12 Mpix i z jasnym obiektywem. Dzięki temu wykonuje bardzo ładne zdjęcia także przy słabszym świetle.

APPLE iPhone 8 Plus
Iphone 8 Plus wyposażony jest w zoom optyczny, który pozwala na dwukrotne przybliżenie obiektu bez spadku jakości zdjęcia. Dwa obiektywy umożliwiają także wykonywanie bardziej zaawansowanych zdjęć portretowych z charakterystycznym rozmytym tłem.

Smartfon HUAWEI MATE 10 PRO Dual Sim Szary

Najlepszy fotosmartfon od chińskiej marki Huawei. Posiada podwójny aparat fotograficzny w konfiguracji 12 Mpix (przedni) i 20 Mpix (tylni) stworzony we współpracy z legendarną firmą Leica. Oba aparaty posiadają dużą jasność, przez co zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, nawet przy słabym świetle.
Na uwagę zasługuje także rozpoznawanie przez telefon fotografowanej sceny oraz automatyczne dopasowanie do niej ustawień po to, aby zdjęcie było jak najlepszej jakości. Smartfon posiada także wbudowany tryb portretowy, który gwarantuje doskonałą jakość selfie.

Smartfon MOTOROLA Moto G5 Plus Szary Dual Sim

Doskonała propozycja dla osób, które szukają smartfona robiącego ładne zdjęcia, ale nie chcą wydawać na niego zbyt dużych pieniędzy. Motorola Moto G5 Plus to bowiem bardzo dobry smartfon w rozsądnej cenie, który wykonuje także znakomitej jakości fotografie.

MOTOROLA Moto G5

 

 

Aparat wbudowany w ten telefon posiada matrycę o rozdzielczości 12 Mpix i dobrą jasność obiektywu. Oznacza to, że dobrze sprawdzi się także do wykonywania zdjęć w słabszych warunkach oświetleniowych. Posiada także funkcję automatycznego ustawiania ostrości za pomocą detekcji fazy oraz laserowy pomiar odległości. Jego atutem jest także nagrywanie video w 4K z prędkością 120 klatek na sekundę, co jest niespotykane w smartfonach z niższej półki cenowej.

Smartfon SONY MH410c XPERIA XA1 Czarny

Najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, która pomimo swojej niskiej ceny, także doskonale sprawdzi się do wykonywania zdjęć mobilnych. Model Sony Xperia XA1 to bowiem bardzo dobry smartfon fotograficzny, który wyposażony został w pojedynczy aparat tylni o matrycy 23 Mpix.

SONY MH410c XPERIA XA1

Telefon posiada także zdolność do ustawiania ostrości obrazy za pomocą detekcji fazy oraz dobrą stabilizację cyfrową obrazu w trybie nagrywania video. Oferuje dużo ustawień aparatu, w tym tryb manualny. Wszystko to sprawia, że Sony Xperia XA1 to bardzo dobry smartfon do amatorskich zdjęć.

Leave a Response

Facebook